Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SosyalBilgiDepoAnasayfaGaleriLatest imagesAramaGiriş yapKayıt Ol
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» 2009-2010 YILI 8. SINIFLAR T.C. İNKILAP TARİHİ DERSİ BEP YILLIK PLANI
ANNEME.. Icon_minitimeC.tesi 10 Kas. 2012, 12:07 tarafından atk111

» CUMA NAMAZI NASIL KILDIRILIR?
ANNEME.. Icon_minitimePaz 04 Eyl. 2011, 12:02 tarafından SBÖ

» liquid fish oil benefits
ANNEME.. Icon_minitimeSalı 02 Ağus. 2011, 10:39 tarafından Misafir

» LALE, ALLAH'I SİMGELER NİÇİN?
ANNEME.. Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2011, 09:25 tarafından SBÖ

» SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN KADROYA GEÇİŞİ İÇİN İLGİLİ DİLEKÇE BURDA!
ANNEME.. Icon_minitimeSalı 07 Haz. 2011, 06:25 tarafından SBÖ

» MÜFETTİŞLERİN İSTEDİĞİ ŞÖK TOPLANTISI TUTANAĞI ÇİZELGESİ 2009-2010
ANNEME.. Icon_minitimeÇarş. 18 Mayıs 2011, 18:58 tarafından 06fatih06

» KAN TAHLİLİ YAPTIRDINIZ YORUMLAMASINI İSTİYORSUNUZ? BUYRUN!
ANNEME.. Icon_minitimePerş. 10 Mart 2011, 15:19 tarafından SBÖ

» OSMANLI PADİŞAHLARININ KABİRLERİNİN HANGİSİ, HANGİ İLİMİZDE Mİ?
ANNEME.. Icon_minitimeC.tesi 05 Mart 2011, 15:51 tarafından SBÖ

» HZ. MUHAMMED (SAV) HAYATI - KRONOLOJİK OLARAK -
ANNEME.. Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:19 tarafından SBÖ

» HZ. PEYGAMBERİMİZ DOĞDUĞUNDA MEYDANA GELEN MUCİZELER!
ANNEME.. Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:05 tarafından SBÖ

» TÜRKLERDE VE OSMANLIDA ARMA GELENEĞİ
ANNEME.. Icon_minitimeC.tesi 22 Ocak 2011, 12:22 tarafından merien

» YİNE DİZİ YOLUYLA TARİHİMİZE SALDIRI!-MUHTEŞEM YÜZYIL
ANNEME.. Icon_minitimePaz 09 Ocak 2011, 11:52 tarafından SBÖ

» ANADOLU LİSELERİNE ÖĞRETMEN ALIMI - 2010
ANNEME.. Icon_minitimeCuma 24 Ara. 2010, 13:25 tarafından SBÖ

» Coğrafya 9.Sınıf Harita Bilgisi-Sunular
ANNEME.. Icon_minitimeSalı 02 Kas. 2010, 10:16 tarafından SBÖ

» sana geliyorum mevlana
ANNEME.. Icon_minitimePtsi 25 Ekim 2010, 16:20 tarafından büşraavcıoğlu

» ÖĞRETMEN NOT DEFTERİ RESMEN KALDIRILDI!
ANNEME.. Icon_minitimePerş. 07 Ekim 2010, 08:10 tarafından SBÖ

» OKULLARIMIZDA OLMASI GEREKEN GÖRGÜ KURALLARINDAN BAZISI!
ANNEME.. Icon_minitimeC.tesi 18 Eyl. 2010, 06:51 tarafından SBÖ

» MEMURLARA VERİLEN ÇOK ÖNEMLİ 58 SOSYAL HAK!
ANNEME.. Icon_minitimePtsi 13 Eyl. 2010, 08:50 tarafından SBÖ

» OY KULLANMA KLAVUZU - RESİMLİ ANLATIMI
ANNEME.. Icon_minitimeC.tesi 11 Eyl. 2010, 08:17 tarafından SBÖ

» MADDE MADDE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ - 2010
ANNEME.. Icon_minitimeÇarş. 08 Eyl. 2010, 15:16 tarafından SBÖ

Seçme Makaleler
Galeri
ANNEME.. Empty

ANNEME..

YazarMesaj
büşraavcıoğlu

Puanlar : 18271

ANNEME.. Empty
MesajKonu: ANNEME..   ANNEME.. Icon_minitimeÇarş. 05 Mayıs 2010, 13:55

Dokunuşu,öpüşü,koklayışı,sevişi,azarlayışı,bağrışı,ağlayışı,özleyişi başka hiçbir şeye benzemeyen,telefonda sesi duyulduğunda bile gözlerin dolmasına sebep olan,her şeyin en iyisine,en güzeline layık olan hatuna. =)

Sahi senden mi doğdum anne

Yollar nehirler kuşluk vakitleri dururken

Bir insandan mı doğar çocuk

Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı

Kuş olsa çiçek olsa gündüz olsa

Kırılmaz mı acıdan bir sap menekşenin boynu

Bu kez dağlar doğursun beni anne

Sen de ılık bir yağmur ol

Durmadan yağ kanayan yerlerime…

(Haydar Ergülen)

Anneciğim sana bu mektubu yazıyorum çünkü bazen davranışlarımla anlatamadığım kelimeleri sana yazı yoluyla anlatmak istiyorum.Ben küçükten daha konuşamazken yürüyemezken sen benim elim,ayağım,dilim olsun,duygularıma tercuman oldun.Geceleri üstümü açtığım zaman yorganım oldun beni sımsıcak kucağınla sardın sarmaladın.Çok hasta olurdum,sen benim doktorum oldun.Biraz boğazım ağırdığı zaman hemen nane limon yapardın.Küçücük ufacıktık dizlerimiz yaralı avuç içlerimiz kömür karası dönerdik akşam eve sofrada sıcacık mercimek çorbası üstüne tatlı niyetine,ana kucağı..

Okuldan morelim bozuk geldğim zaman iyi bir psikologtun.Seni kızdırdığımda ise iyi bir nişancı…Bazen kelimeleri yanlış okusanda iyi bir edebiyatçı…İsterse dünyanın en iyi aşçısı gelsin senin yaptığın yemeklerin yerini asla tutamaz.Sen hiçbir zaman gitmeyeceksin anne,her zaman benim yanımda kalacaksın.Yoksa ben dayanamam senin yoklığuna.Eğer gideceksen hemen çağır beni geleyim arkandan..Necip Fazıl´ın bu şiirini senin için okuyorum anne.

Ak saçlı başını alıp eline

Kara hülyalara dal anneciğim

O tütrek kalbini bahtın yeline

Bir ince tüy gibi sal anneciğim

Gözlerinde aksi bir derin hiçin

Kanadın yayılmış, çırpınmak için;
Bu kış yolculuk var, diyorsa için,
Beni de beraber al anneciğim!...

Anne sana söyleyemiyorum

Anneleri ölen arkdaşlarım,annelerinin değerini anladıklarında,bunu onlara söyleyemeyecek kadar geç kaldıklarını dile getiriyorlar.Benim ise halen hayatta olan kusursuz bir annem var.Onun değerini her geçen gün daha iyi anlıyorum.Annem değil,ben değişiyorum,Yaşım ilerledikçe onun ne kadar olağanüstü bir insan olduğunu daha iyi anlıyorum.Bu sözleri annemin kendisine söyleyemiyorum,ne yazık!Oysa duygularımı kaleme almak ne kolay…

Bir evlat annesinin hakkını nasıl ödeyebilir ki!Bir çocuk büyütürken gösterdiği sevgiye,sabra ve onca çabaya nasıl karşılık verebilir.

Bebekken arkasından koştuğu,asabi bir ergeni anladığı,her şeyi bildiğine inanan üniversite öğrencisini hoş gördüğü için şükranlarını nasıl dile getirebilir?

Rabbim senden onu hat ettiğince davranmasını istemekten başka bir şey gelmiyor elimden.Ve onun bana örnek olmasında bana yardımcı olmana şükretmekten başka.Kendi çocuklarımın gözünde,annemin benim gözümde olduğu kada iyi bir anne olabilmek için sana dua ediyorum,Allahım.

Hani bilirsin bir gece çok kötü bir rüya görmüştüm.Adını sayıklayarak uyanmıştım ya.İşte o zaman sen bana kapalı kutuları açmak için verilmiş bir anahtardın.Kimbilir kaç gece daha sıçrayarak uyanacağım uykularımdan.Ölme ne olur…Ve ben yine anneler gününün ilk sabahında sana gözyaşlarımdan okunmayan bir kağıtta yazılı olarak duygularımı vereyim.Sana sarılayım,unutayım tüm dünyayı.’Anneler günün kutlu olsun anacığım…’diyeyim.Senden ayrılmanın hayali bile içime keder salıyor anne.

Ana başa taç imiş

Her derde ilaç imiş

Bir evlat pir olsa da

Anaya muhtaç imiş..
(alıntı yapılmıştır..)

En son büşraavcıoğlu tarafından Çarş. 05 Mayıs 2010, 13:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
büşraavcıoğlu

Puanlar : 18271

ANNEME.. Empty
MesajKonu: Geri: ANNEME..   ANNEME.. Icon_minitimeÇarş. 05 Mayıs 2010, 13:56

büşraavcıoğlu demiş ki:
Dokunuşu,öpüşü,koklayışı,sevişi,azarlayışı,bağrışı,ağlayışı,özleyişi başka hiçbir şeye benzemeyen,telefonda sesi duyulduğunda bile gözlerin dolmasına sebep olan,her şeyin en iyisine,en güzeline layık olan hatuna. =)

Sahi senden mi doğdum anne

Yollar nehirler kuşluk vakitleri dururken

Bir insandan mı doğar çocuk

Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı

Kuş olsa çiçek olsa gündüz olsa

Kırılmaz mı acıdan bir sap menekşenin boynu

Bu kez dağlar doğursun beni anne

Sen de ılık bir yağmur ol

Durmadan yağ kanayan yerlerime…

(Haydar Ergülen)

Anneciğim sana bu mektubu yazıyorum çünkü bazen davranışlarımla anlatamadığım kelimeleri sana yazı yoluyla anlatmak istiyorum.Ben küçükten daha konuşamazken yürüyemezken sen benim elim,ayağım,dilim olsun,duygularıma tercuman oldun.Geceleri üstümü açtığım zaman yorganım oldun beni sımsıcak kucağınla sardın sarmaladın.Çok hasta olurdum,sen benim doktorum oldun.Biraz boğazım ağırdığı zaman hemen nane limon yapardın.Küçücük ufacıktık dizlerimiz yaralı avuç içlerimiz kömür karası dönerdik akşam eve sofrada sıcacık mercimek çorbası üstüne tatlı niyetine,ana kucağı..

Okuldan morelim bozuk geldğim zaman iyi bir psikologtun.Seni kızdırdığımda ise iyi bir nişancı…Bazen kelimeleri yanlış okusanda iyi bir edebiyatçı…İsterse dünyanın en iyi aşçısı gelsin senin yaptığın yemeklerin yerini asla tutamaz.Sen hiçbir zaman gitmeyeceksin anne,her zaman benim yanımda kalacaksın.Yoksa ben dayanamam senin yoklığuna.Eğer gideceksen hemen çağır beni geleyim arkandan..Necip Fazıl´ın bu şiirini senin için okuyorum anne.

Ak saçlı başını alıp eline

Kara hülyalara dal anneciğim

O tütrek kalbini bahtın yeline

Bir ince tüy gibi sal anneciğim

Gözlerinde aksi bir derin hiçin

Kanadın yayılmış, çırpınmak için;
Bu kış yolculuk var, diyorsa için,
Beni de beraber al anneciğim!...

Anne sana söyleyemiyorum

Anneleri ölen arkdaşlarım,annelerinin değerini anladıklarında,bunu onlara söyleyemeyecek kadar geç kaldıklarını dile getiriyorlar.Benim ise halen hayatta olan kusursuz bir annem var.Onun değerini her geçen gün daha iyi anlıyorum.Annem değil,ben değişiyorum,Yaşım ilerledikçe onun ne kadar olağanüstü bir insan olduğunu daha iyi anlıyorum.Bu sözleri annemin kendisine söyleyemiyorum,ne yazık!Oysa duygularımı kaleme almak ne kolay…

Bir evlat annesinin hakkını nasıl ödeyebilir ki!Bir çocuk büyütürken gösterdiği sevgiye,sabra ve onca çabaya nasıl karşılık verebilir.

Bebekken arkasından koştuğu,asabi bir ergeni anladığı,her şeyi bildiğine inanan üniversite öğrencisini hoş gördüğü için şükranlarını nasıl dile getirebilir?

Rabbim senden onu hat ettiğince davranmasını istemekten başka bir şey gelmiyor elimden.Ve onun bana örnek olmasında bana yardımcı olmana şükretmekten başka.Kendi çocuklarımın gözünde,annemin benim gözümde olduğu kada iyi bir anne olabilmek için sana dua ediyorum,Allahım.

Hani bilirsin bir gece çok kötü bir rüya görmüştüm.Adını sayıklayarak uyanmıştım ya.İşte o zaman sen bana kapalı kutuları açmak için verilmiş bir anahtardın.Kimbilir kaç gece daha sıçrayarak uyanacağım uykularımdan.Ölme ne olur…Ve ben yine anneler gününün ilk sabahında sana gözyaşlarımdan okunmayan bir kağıtta yazılı olarak duygularımı vereyim.Sana sarılayım,unutayım tüm dünyayı.’Anneler günün kutlu olsun anacığım…’diyeyim.Senden ayrılmanın hayali bile içime keder salıyor anne.

Ana başa taç imiş

Her derde ilaç imiş

Bir evlat pir olsa da

Anaya muhtaç imiş..
(alıntı yapılmıştır..)

ANNEME..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ANNEME MEKTUP