Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SosyalBilgiDepoAnasayfaGaleriLatest imagesAramaGiriş yapKayıt Ol
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» 2009-2010 YILI 8. SINIFLAR T.C. İNKILAP TARİHİ DERSİ BEP YILLIK PLANI
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeC.tesi 10 Kas. 2012, 12:07 tarafından atk111

» CUMA NAMAZI NASIL KILDIRILIR?
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimePaz 04 Eyl. 2011, 12:02 tarafından SBÖ

» liquid fish oil benefits
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeSalı 02 Ağus. 2011, 10:39 tarafından Misafir

» LALE, ALLAH'I SİMGELER NİÇİN?
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2011, 09:25 tarafından SBÖ

» SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN KADROYA GEÇİŞİ İÇİN İLGİLİ DİLEKÇE BURDA!
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeSalı 07 Haz. 2011, 06:25 tarafından SBÖ

» MÜFETTİŞLERİN İSTEDİĞİ ŞÖK TOPLANTISI TUTANAĞI ÇİZELGESİ 2009-2010
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeÇarş. 18 Mayıs 2011, 18:58 tarafından 06fatih06

» KAN TAHLİLİ YAPTIRDINIZ YORUMLAMASINI İSTİYORSUNUZ? BUYRUN!
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimePerş. 10 Mart 2011, 15:19 tarafından SBÖ

» OSMANLI PADİŞAHLARININ KABİRLERİNİN HANGİSİ, HANGİ İLİMİZDE Mİ?
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeC.tesi 05 Mart 2011, 15:51 tarafından SBÖ

» HZ. MUHAMMED (SAV) HAYATI - KRONOLOJİK OLARAK -
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:19 tarafından SBÖ

» HZ. PEYGAMBERİMİZ DOĞDUĞUNDA MEYDANA GELEN MUCİZELER!
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:05 tarafından SBÖ

» TÜRKLERDE VE OSMANLIDA ARMA GELENEĞİ
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeC.tesi 22 Ocak 2011, 12:22 tarafından merien

» YİNE DİZİ YOLUYLA TARİHİMİZE SALDIRI!-MUHTEŞEM YÜZYIL
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimePaz 09 Ocak 2011, 11:52 tarafından SBÖ

» ANADOLU LİSELERİNE ÖĞRETMEN ALIMI - 2010
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeCuma 24 Ara. 2010, 13:25 tarafından SBÖ

» Coğrafya 9.Sınıf Harita Bilgisi-Sunular
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeSalı 02 Kas. 2010, 10:16 tarafından SBÖ

» sana geliyorum mevlana
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimePtsi 25 Ekim 2010, 16:20 tarafından büşraavcıoğlu

» ÖĞRETMEN NOT DEFTERİ RESMEN KALDIRILDI!
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimePerş. 07 Ekim 2010, 08:10 tarafından SBÖ

» OKULLARIMIZDA OLMASI GEREKEN GÖRGÜ KURALLARINDAN BAZISI!
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeC.tesi 18 Eyl. 2010, 06:51 tarafından SBÖ

» MEMURLARA VERİLEN ÇOK ÖNEMLİ 58 SOSYAL HAK!
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimePtsi 13 Eyl. 2010, 08:50 tarafından SBÖ

» OY KULLANMA KLAVUZU - RESİMLİ ANLATIMI
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeC.tesi 11 Eyl. 2010, 08:17 tarafından SBÖ

» MADDE MADDE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ - 2010
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeÇarş. 08 Eyl. 2010, 15:16 tarafından SBÖ

Seçme Makaleler
Galeri
2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Empty

2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI

YazarMesaj
SBÖ
Site Emektarı
SBÖ

Nerelisiniz? : Sivas+Trabzon
Erkek
Puanlar : 18782

2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Empty
MesajKonu: 2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI   2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI Icon_minitimeSalı 03 Kas. 2009, 09:55

2009-2010 EĞİTİM
ÖĞRETİM YILI SOSYAL BİLGİLER GRUBU ZÜMRE BAŞKANI ÖĞRETMENLERİ KURULU TOPLANTI TUTANAĞIDIR.

ALINAN KARARLAR:

• Açılış ve yoklama yapıldı. Toplantıya katılan öğretmenlerin listesi ektedir.

• Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile toplantıya geçildi.

• Eğitim Bölgesi Zümre komisyonunun oluşturulmasına geçildi ve buna göre oy birliği ile:

• Başkan : Abdullah GÜNAY
    Başkan Yardımcısı : Hüseyin ÖZGAN
    Yazman : Birsen KAVAK seçilmiştir.
  • İlçe zümresine eğitim bölgesini temsilen Abdullah GÜNAY seçilmiştir.
  • 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı Başarı değerlendirilmesi yapıldı. Buna göre,

Hüseyin ÖZDAL(Mümin Gençoğlu İ.Ö.O.): “Okulumuzda geçtiğimiz eğitim öğretim yılında SBS sınavında başarı sıralamasını beş ya da dört sıra üste taşımayı hedefledik. Ancak bazı sınıflarda okulumuzun fiziki koşullarının yetersizliği, göç bölgesinde olması, velilerin gerekli ilgiyi gösterememesi nedenleriyle istediğimiz başarıyı tam olarak yakalayamadık.”

Kemal ÖZDEMİR(Yahya Kemal B. İ.Ö.O.) “Bursa genelinde SBS sınavında başarı ortalamasının düştüğünü görüyoruz. Bunda özel okullarda puanların yüksek tutulması, soruların daha seçici olması etkendir.”

Tülay IRMAK (İhsan Dikmen 3 İ.Ö.O.): “ IV. Bölgede yer alan okullarımızın genelde dışarıdan göçlere açık bir bölge olması, gelen öğrencilerin dilde uyum, okuma yazma problemi yaşaması da eğitimde başarıyı olumsuz etkileyen8 bir etmen olmuştur.”

Abdullah GÜNAY: “Okulumuz da sınıfların SBS başarı değerlendirmesi yıllara göre karşılaştırıldığında Sosyal Bilgiler dersinde başarıda az da olsa bir artış yakalanmıştır.”
  • Abdullah GÜNAY: “Her dönem için en az 2 olmak üzere dönem sonlarındaki sınavların da ortak sınav olması koşuluyla yazılı sınavların yapılması uygun görülmüştür..”

Performans görevlenirmesinde çocuklara önceden konunun verilmesi araç-gereç temini ve performans ödevinin tasarlanması için belirli bir süre tanınmalıdır. Nihayetinde okulda bir ders saati içerisinde görevin yapımının sağlanması uygun bulundu.
  • Sosyal Bilgiler dersinde ****** İlke ve İnkılâplarının müfredat doğrultusunda işlenmesi kararlaştırılmıştır.
  • Kılavuz kitaplardaki yıllık planların okul ve çevre şartları göz önünde bulundurularak çalışma takvimi doğrultusunda yeniden düzenlenerek yapılması uygun bulundu.
  • Okul bünyesinde ilgili konularda gerekli tüm öğretmenlerle eğitim bölgesi zümre öğretmenleri işbirliği için ise www.sbd.net.tc ortak siteden yararlanılması ve bilgi paylaşımının sağlanması kararlaştırıldı.
  • Sosyal ve Kültürel faaliyetlerle ilgili düzenlenecek olan yarışmalara katılan eserleri değerlendirmek üzere ilçe komisyonuna seçilen üyeler:

Abdullah GÜNAY, Kemal ÖZDEMİR.
  • Hali hazırda devam eden hizmet içi eğitim faaliyetlerinin olumlu yanlarının daha fazla olması nedeniyle devam etmesi ve bütün öğretmen arkadaşların da bu faaliyetlere katılmasının gerekli olduğu uygun görülmüştür.

Çakır KIRAÇ: “Sosyal Bilgiler öğretim programı ile ilgili farklı yöntem ve teknikleri uygulamalı olarak anlatacak bir seminer faydalı olacaktır.”

12.
    a. SBS sisteminin öğrenci ve velilere yeni değişikliklerle birlikte ayrıntılı olarak açıklanması, hedef belirlemelerinin sağlanması.
    b. Öğrencilerde okuma alışkanlığının arttırılması
    c. Okullarda okul şube öğretmenlerinden oluşan komisyonca SBS formatına uygun olarak hazırlanan sorularla ortak sınavların yapılması.
    d. Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde ilçe genelinde bu sınavların yapılması
    e. Sosyal Bilgiler dersinin en az dört saate çıkarılması.
    f. sınav sonuç analizlerinin yapılarak öğrencilerle paylaşılması
    g. Okullarda yetiştirme kurslarının önemi ve faydası veli ve öğrencilere anlatılması.
    h. Tüm okullarda rehber öğretmenlerin olması.

13-14. Görüşülen gündem maddelerinin yeterli olduğu ifade edildi.
    15. 2009–2010 Eğitim-Öğretim yılının bir önceki yıla göre daha başarılı geçmesi dileğiyle toplantıya son verilmiştir.

Başkan: Başkan Yardımcısı: Yazman:

Abdullah GÜNAY Hüseyin ÖZGAN Birsen KAVAK

Said Süheyla Bild. İ.Ö.O. Mümin Gençoğlu 1. İ.Ö.O. Ayşe Müzeyyen İ.Ö.O.
https://vadii.yetkin-forum.com

2009-2010 SOSYAL BİLGİLER GRUBU SENE BAŞI İLÇE ZÜMRE TOPLANTISI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-