Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SosyalBilgiDepoAnasayfaGaleriLatest imagesAramaGiriş yapKayıt Ol
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» 2009-2010 YILI 8. SINIFLAR T.C. İNKILAP TARİHİ DERSİ BEP YILLIK PLANI
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeC.tesi 10 Kas. 2012, 12:07 tarafından atk111

» CUMA NAMAZI NASIL KILDIRILIR?
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimePaz 04 Eyl. 2011, 12:02 tarafından SBÖ

» liquid fish oil benefits
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeSalı 02 Ağus. 2011, 10:39 tarafından Misafir

» LALE, ALLAH'I SİMGELER NİÇİN?
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2011, 09:25 tarafından SBÖ

» SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN KADROYA GEÇİŞİ İÇİN İLGİLİ DİLEKÇE BURDA!
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeSalı 07 Haz. 2011, 06:25 tarafından SBÖ

» MÜFETTİŞLERİN İSTEDİĞİ ŞÖK TOPLANTISI TUTANAĞI ÇİZELGESİ 2009-2010
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeÇarş. 18 Mayıs 2011, 18:58 tarafından 06fatih06

» KAN TAHLİLİ YAPTIRDINIZ YORUMLAMASINI İSTİYORSUNUZ? BUYRUN!
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimePerş. 10 Mart 2011, 15:19 tarafından SBÖ

» OSMANLI PADİŞAHLARININ KABİRLERİNİN HANGİSİ, HANGİ İLİMİZDE Mİ?
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeC.tesi 05 Mart 2011, 15:51 tarafından SBÖ

» HZ. MUHAMMED (SAV) HAYATI - KRONOLOJİK OLARAK -
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:19 tarafından SBÖ

» HZ. PEYGAMBERİMİZ DOĞDUĞUNDA MEYDANA GELEN MUCİZELER!
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:05 tarafından SBÖ

» TÜRKLERDE VE OSMANLIDA ARMA GELENEĞİ
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeC.tesi 22 Ocak 2011, 12:22 tarafından merien

» YİNE DİZİ YOLUYLA TARİHİMİZE SALDIRI!-MUHTEŞEM YÜZYIL
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimePaz 09 Ocak 2011, 11:52 tarafından SBÖ

» ANADOLU LİSELERİNE ÖĞRETMEN ALIMI - 2010
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeCuma 24 Ara. 2010, 13:25 tarafından SBÖ

» Coğrafya 9.Sınıf Harita Bilgisi-Sunular
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeSalı 02 Kas. 2010, 10:16 tarafından SBÖ

» sana geliyorum mevlana
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimePtsi 25 Ekim 2010, 16:20 tarafından büşraavcıoğlu

» ÖĞRETMEN NOT DEFTERİ RESMEN KALDIRILDI!
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimePerş. 07 Ekim 2010, 08:10 tarafından SBÖ

» OKULLARIMIZDA OLMASI GEREKEN GÖRGÜ KURALLARINDAN BAZISI!
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeC.tesi 18 Eyl. 2010, 06:51 tarafından SBÖ

» MEMURLARA VERİLEN ÇOK ÖNEMLİ 58 SOSYAL HAK!
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimePtsi 13 Eyl. 2010, 08:50 tarafından SBÖ

» OY KULLANMA KLAVUZU - RESİMLİ ANLATIMI
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeC.tesi 11 Eyl. 2010, 08:17 tarafından SBÖ

» MADDE MADDE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ - 2010
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeÇarş. 08 Eyl. 2010, 15:16 tarafından SBÖ

Seçme Makaleler
Galeri
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Empty

PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP!

YazarMesaj
SBÖ
Site Emektarı
SBÖ

Nerelisiniz? : Sivas+Trabzon
Erkek
Puanlar : 18749

PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Empty
MesajKonu: PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP!   PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! Icon_minitimeSalı 22 Nis. 2008, 05:55

Peygamberimize gözyaşartan mektup
PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP! 98821bw2Kutlu Doğum münasebetiyle gönüllerin peygamber sevgisiyle dolup taştığı şu günlerde Minik Yağmur peygemberimize(S.A.V) bakın nasıl mektup yazdı.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Yağmur Çoban, "Sevgili Peygamberim" konulu yazdığı mektupla, Peygamber Efendimiz'e (sas) olan özlemini ve sevgisini mektup satırlarına döktü.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından itibaren Peygamber Efendimiz'in (sas) doğum yıldönümleri, her yıl "Kutlu Doğum Haftası" adıyla ilmi ve kültürel etkinliklerle kutlanıyor. Bu çerçevede; Erzurum'da da başta Müftülük olmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullar ile çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından değişik etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklere, Özel Aziziye Eğitim Kurumları İlköğretim Okulu öğrencileri de katıldı. İlköğretim 5. sınıf öğrencisi olan 11 yaşındaki Yağmur Çoban'ın 'Sevgili Peygamberim' başlığı altında kaleme aldığı mektup okuyanları duygulandırdı. Minik Çoban, yazdığı mektupta Peygamberimiz'e (sas) olan sevgisini ve duygularını şöyle dile getiriyor:

"Sevgili Peygamberim; seni ne kadar sevdiğimi bilemezsin. Sen bu dünyanın en cömert, en ahlaklı, en iyilik severisin. İyi ki bize bu güzel dinimiz olan İslam'ı öğrettin. Namaz kılmak, ibadet etmek çok güzel şeyler. Bazen düşünüyorum; senden iyi bir insan var mıdır diye ? Seni kitaplardan, büyüklerimizden öğrenmektense seni görerek tanısaydım. Ey Allah'ın Resulü senin bir tek sakalını ve hırkanın bir parçasını gördüm. Oysa seni tepeden tırnağa görmek isterdim. Diğer çocukları hem neşelendirip hem de onlarla ilgilendiğin gibi benimle de ilgilenmeni isterdim. Keşke Hz. Bilal, Hz. Ebubekir gibi ve o zamanın çocukları gibi ben de seni görüp gül kokunu koklasaydım. Keşke, elimde olsa da zamanı geri alıp seni görsem. Dünyanın en ama en mutlusu olurdum. Biliyorum; böyle şeyler imkansız. O zaman rüyamda görseydim o da bana yeterdi. Ey Allah Resulü, bu mektupta seni görmeyi ne kadar çok istediğimi ve seni ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya çalıştım. İnşallah mektupta dediğim gibi; seni rüyamda ya da nerede olursa olsun göreyim...Ümmetinden Yağmur Çoban."
https://vadii.yetkin-forum.com

PEYGAMBERİMİZE GÖZ YAŞARTAN MEKTUP!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ANNEME MEKTUP