Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SosyalBilgiDepoAnasayfaGaleriLatest imagesAramaGiriş yapKayıt Ol
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» 2009-2010 YILI 8. SINIFLAR T.C. İNKILAP TARİHİ DERSİ BEP YILLIK PLANI
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeC.tesi 10 Kas. 2012, 12:07 tarafından atk111

» CUMA NAMAZI NASIL KILDIRILIR?
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimePaz 04 Eyl. 2011, 12:02 tarafından SBÖ

» liquid fish oil benefits
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeSalı 02 Ağus. 2011, 10:39 tarafından Misafir

» LALE, ALLAH'I SİMGELER NİÇİN?
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2011, 09:25 tarafından SBÖ

» SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN KADROYA GEÇİŞİ İÇİN İLGİLİ DİLEKÇE BURDA!
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeSalı 07 Haz. 2011, 06:25 tarafından SBÖ

» MÜFETTİŞLERİN İSTEDİĞİ ŞÖK TOPLANTISI TUTANAĞI ÇİZELGESİ 2009-2010
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeÇarş. 18 Mayıs 2011, 18:58 tarafından 06fatih06

» KAN TAHLİLİ YAPTIRDINIZ YORUMLAMASINI İSTİYORSUNUZ? BUYRUN!
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimePerş. 10 Mart 2011, 15:19 tarafından SBÖ

» OSMANLI PADİŞAHLARININ KABİRLERİNİN HANGİSİ, HANGİ İLİMİZDE Mİ?
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeC.tesi 05 Mart 2011, 15:51 tarafından SBÖ

» HZ. MUHAMMED (SAV) HAYATI - KRONOLOJİK OLARAK -
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:19 tarafından SBÖ

» HZ. PEYGAMBERİMİZ DOĞDUĞUNDA MEYDANA GELEN MUCİZELER!
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:05 tarafından SBÖ

» TÜRKLERDE VE OSMANLIDA ARMA GELENEĞİ
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeC.tesi 22 Ocak 2011, 12:22 tarafından merien

» YİNE DİZİ YOLUYLA TARİHİMİZE SALDIRI!-MUHTEŞEM YÜZYIL
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimePaz 09 Ocak 2011, 11:52 tarafından SBÖ

» ANADOLU LİSELERİNE ÖĞRETMEN ALIMI - 2010
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeCuma 24 Ara. 2010, 13:25 tarafından SBÖ

» Coğrafya 9.Sınıf Harita Bilgisi-Sunular
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeSalı 02 Kas. 2010, 10:16 tarafından SBÖ

» sana geliyorum mevlana
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimePtsi 25 Ekim 2010, 16:20 tarafından büşraavcıoğlu

» ÖĞRETMEN NOT DEFTERİ RESMEN KALDIRILDI!
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimePerş. 07 Ekim 2010, 08:10 tarafından SBÖ

» OKULLARIMIZDA OLMASI GEREKEN GÖRGÜ KURALLARINDAN BAZISI!
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeC.tesi 18 Eyl. 2010, 06:51 tarafından SBÖ

» MEMURLARA VERİLEN ÇOK ÖNEMLİ 58 SOSYAL HAK!
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimePtsi 13 Eyl. 2010, 08:50 tarafından SBÖ

» OY KULLANMA KLAVUZU - RESİMLİ ANLATIMI
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeC.tesi 11 Eyl. 2010, 08:17 tarafından SBÖ

» MADDE MADDE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ - 2010
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeÇarş. 08 Eyl. 2010, 15:16 tarafından SBÖ

Seçme Makaleler
Galeri
BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Empty

BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI!

2 posters
YazarMesaj
SBÖ
Site Emektarı
SBÖ

Nerelisiniz? : Sivas+Trabzon
Erkek
Puanlar : 18818

MesajKonu: BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI!   BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimeC.tesi 19 Ocak 2008, 08:36

BİR FRANSIZ GENERALİNİN İTİRAFI

"Çanakkale harbinden sonra Fransa'ya donen bir Fransız generali ,bir basın toplantısı yaparak , gazetecilere
açıklamalar yaptı. General konuşmasına su sözlerle başladı :

-"Biz Fransızlar ,Türkler gibi böylesine mert bir milletle savaştığımız için ne kadar iftihar etsek övünsek azdır ." Bu sözler üzerine gazeteciler sordular :
-"Düşmanımızı neden böyle övüyorsunuz ? Onlar bizim birçok askerimizi öldürdüler ." General şöyle cevap verdi :

-"Çünkü gerçek asker gibi dövüşüyor savaşıyor.Kalleşlik nedir bilmiyorlar. Hiç unutmam, bir çarpışmanın sonun da, savaş alanını geziyordum. Süngü süngüye bir çarpışmanın neticesinde, iki taraftan da bir çok ölü ve yaralı vardı.
Yerde bir Fransız askeri yatıyordu, hemen yanına bir Türk askeri sürünerek gelmişti. Yırttığı gömleğinden bir parçayı , Fransız askerinin kanayan yarasına sarmaya çalışıyordu. Tercüman aracılığıyla ;
-"Biraz önce savaştığın düşmanının yarasını neden sarmaya çalışıyorsun?" diye sordum. Zorlukla cevap verdi :

-"Bu yaralanınca cebinden yaşlı bir kadının resmini çıkardı , öptü, kokladı ve anlamadığım bir şeyler söyledi." Anladım ki bu annesinin resmiydi. Onun arkasından bekleyeni var. Benim ise bir bekleyenim kalmadı. Barı ölmesin, bekleyenine kavuşsun istedim.

"Bunları duyunca gözyaşlarımı tutamadım. Bu yaralı Türk, bana savaş meydanında insanlık dersi veriyordu. Bu sırada emir subayı, Türk askerinin kan sızan göğsünden ceketini açtı. Baktım o da ağır yaralı, göğsünden aldığı yarasına ot tıkamıştı.

Az sonra bu Fransız ile Türk yiğidi öldüler.Bu yaşadıklarımla, sözlerimde haksız olmadığımı herhalde anlatabildim... "

Tarih Öğretmeni
https://vadii.yetkin-forum.com
LeKe

LeKe

Nerelisiniz? : şu çılgın türkler
Puanlar : 18120

MesajKonu: Geri: BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI!   BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI! Icon_minitimePaz 18 Mayıs 2008, 18:32

paylasımınız icin tesekkurler

BİR FRANSIZ GENERAL'İN İTİRAFI!
1 sayfadaki 1 sayfası