Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SosyalBilgiDepoAnasayfaGaleriLatest imagesAramaGiriş yapKayıt Ol
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» 2009-2010 YILI 8. SINIFLAR T.C. İNKILAP TARİHİ DERSİ BEP YILLIK PLANI
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeC.tesi 10 Kas. 2012, 12:07 tarafından atk111

» CUMA NAMAZI NASIL KILDIRILIR?
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimePaz 04 Eyl. 2011, 12:02 tarafından SBÖ

» liquid fish oil benefits
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeSalı 02 Ağus. 2011, 10:39 tarafından Misafir

» LALE, ALLAH'I SİMGELER NİÇİN?
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2011, 09:25 tarafından SBÖ

» SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN KADROYA GEÇİŞİ İÇİN İLGİLİ DİLEKÇE BURDA!
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeSalı 07 Haz. 2011, 06:25 tarafından SBÖ

» MÜFETTİŞLERİN İSTEDİĞİ ŞÖK TOPLANTISI TUTANAĞI ÇİZELGESİ 2009-2010
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeÇarş. 18 Mayıs 2011, 18:58 tarafından 06fatih06

» KAN TAHLİLİ YAPTIRDINIZ YORUMLAMASINI İSTİYORSUNUZ? BUYRUN!
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimePerş. 10 Mart 2011, 15:19 tarafından SBÖ

» OSMANLI PADİŞAHLARININ KABİRLERİNİN HANGİSİ, HANGİ İLİMİZDE Mİ?
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeC.tesi 05 Mart 2011, 15:51 tarafından SBÖ

» HZ. MUHAMMED (SAV) HAYATI - KRONOLOJİK OLARAK -
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:19 tarafından SBÖ

» HZ. PEYGAMBERİMİZ DOĞDUĞUNDA MEYDANA GELEN MUCİZELER!
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:05 tarafından SBÖ

» TÜRKLERDE VE OSMANLIDA ARMA GELENEĞİ
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeC.tesi 22 Ocak 2011, 12:22 tarafından merien

» YİNE DİZİ YOLUYLA TARİHİMİZE SALDIRI!-MUHTEŞEM YÜZYIL
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimePaz 09 Ocak 2011, 11:52 tarafından SBÖ

» ANADOLU LİSELERİNE ÖĞRETMEN ALIMI - 2010
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeCuma 24 Ara. 2010, 13:25 tarafından SBÖ

» Coğrafya 9.Sınıf Harita Bilgisi-Sunular
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeSalı 02 Kas. 2010, 10:16 tarafından SBÖ

» sana geliyorum mevlana
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimePtsi 25 Ekim 2010, 16:20 tarafından büşraavcıoğlu

» ÖĞRETMEN NOT DEFTERİ RESMEN KALDIRILDI!
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimePerş. 07 Ekim 2010, 08:10 tarafından SBÖ

» OKULLARIMIZDA OLMASI GEREKEN GÖRGÜ KURALLARINDAN BAZISI!
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeC.tesi 18 Eyl. 2010, 06:51 tarafından SBÖ

» MEMURLARA VERİLEN ÇOK ÖNEMLİ 58 SOSYAL HAK!
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimePtsi 13 Eyl. 2010, 08:50 tarafından SBÖ

» OY KULLANMA KLAVUZU - RESİMLİ ANLATIMI
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeC.tesi 11 Eyl. 2010, 08:17 tarafından SBÖ

» MADDE MADDE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ - 2010
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimeÇarş. 08 Eyl. 2010, 15:16 tarafından SBÖ

Seçme Makaleler
Galeri
Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Empty

Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek!

YazarMesaj
SBÖ
Site Emektarı
SBÖ

Nerelisiniz? : Sivas+Trabzon
Erkek
Puanlar : 18818

Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Empty
MesajKonu: Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek!   Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek! Icon_minitimePaz 16 Ara. 2007, 20:11

Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek

T.C.
MILLÎ EGITIM BAKANLIGI
Ilkögretim Genel Müdürlügü
Sayi : B.0.O8.IGM.O.O8.O1.01-320/19413 26/11/2007
Konu : Ünitelendirilmis yillik plan ve ders planlari

................VALILIGINE
(Il Millî Egitim Müdürlügü)
Ilgi: a) 30/08/2003 tarihli ve 226 sayili Millî Egitim Bakanligi Egitim ve Ögretim Çalismalarinin Planli Yürütülmesine Iliskin Yönerge,
b) 29/05/1995 tarihli ve 22297 sayili Resmî Gazete'de yayimlanan Millî Egitim Bakanligi Ders Kitaplari ve Egitim Araçlari Yönetmeligi.
Ilgi (a) Yönerge'de Ünitelendirilmis yillik planlar ve ders planlari ile ilgili ögretmenlerin görev ve sorumluluklari belirtilmistir.

Ögretmenlerin egitim-ögretim çalismalarina yardimci olmak maksadi ile gerek http://ttkb.meb.aov.tr ve http://iogm,meb.gov.tr Internet adreslerimizde gerekse ögretmen kilavuz kitaplarinda Ünitelendirilmis yillik plan örnekleri verilmistir. Ders ögretmenleri, örnek olarak verilen bu Ünitelendirilmis yillik planlari bulundugu çevre sartlarini da göz önünde tutarak güncellemeli, Ilgi (a) Yönerge dogrultusunda gelistirmeli, okul yönetimine vermeli ve kullanmalidir.

Ayrica Ilgi (a) Yönerge'nin 14. maddesinin (b) fikrasinda "Her ögretmen istenildiginde Ünitelendirilmis yillik plan ve günlük ders planini okul müdürü ile denetleme yetkisi olanlara göstermek zorundadir." hükmü yer almaktadir. Ders ögretmenleri hazirladiklari Ünitelendirilmis yillik planlari okul yönetimine onaylatmali ve istenildiginde bu planlari ilgililere göstermelidir. Ögretmenler, kâgit israfindan kaçinmak amaciyla, yillik planlarini okul yönetimine yazili ve elektronik ortamda (CD, disket veya DVD) olmak üzere 2 (iki) nüsha hâlinde verip onaylatabilir. Onaylanan kâgit nüsha, okul müdürü ile denetleme yetkisi olanlara göstermek ve egitim-ögretim sürecinde kullanilmak amaciyla ders ögretmeninde; elektronik nüsha ise okul yönetimine teslim edilebilir.

Ilgi (a) Yönerge'de ders planlarinin tanimi ile ilgili olarak, "Ders plani, belli bir ders için bir ya da birden çok ders saatinde islenecek konularin planlamasidir. Ders planinda yer alan ögrenme-ögretme etkinlikleri ögrencilerin katkisiyla gerçeklestirilir. Ders planinin uygulanmasindan ders ögretmem sorumludur," hükmü bulunmaktadir. Ayrica "Ögretmen kilavuz kitabi bulunan derslerde, kilavuz kitap, ders plani yerine kullanilir." ve "Ögretmen kilavuz kitabi bulunmayan dersler için, egitim-ögretim kurumlarinda bir veya birkaç ders saati için sinif ögretmeni, alan (brans) ögretmeni ve/veya zümre ögretmenleri tarafindan ders plani hazirlanir ve uygulanir." hükümleri ile hangi dersler için ders plani yapilmasi gerektigi açiklanmistir. Buna bagli olarak, ögretmen kilavuz kitabi olan derslerde ögretmenin ders plani yapmasina gerek olmadigi belirtilmistir,

Ilgi (b) Yönetmelikle "ögretmen kilavuz kitabi, ilgili ögretim programlarinda yer alan hedef ve açiklamalar dogrultusunda ders kitabinin daha etkili kullanimini saglayacak çesitli örnek, alistirma; islenen ünitelerle ilgili internet adresleri, okuma kaynaklari ve diger etkinlikleri kapsayan, ögretmenlerin yararlanmasi için hazirlanan basili eser" olarak tanimlanmistir. Bu tanimla. Ögretmen kilavuz kitabi, ögrencilere dagitimi yapilan ders kitaplari ve ögrenci çalisma kitabinin islenisini Ünitelendirilmis yillik plan çerçevesinde saglayan kitap anlasilmalidir. Ögretim programlarinin açiklanmasi amaciyla hazirlanan "Ögretim Programi ve Kilavuzu" adli kitaplar anlasilmamalidir.

Ögretmenler, kâgit israfindan kaçinmak amaciyla, ders planlarini elektronik ortamda hazirlayip kullanabilirler. Ögretmen kilavuz kitabi olmayan derslerde ögretmenler hazirladiklari ders planlarini istendigi zaman okul müdürü ile denetleme yetkisi olanlara göstermek zorundadirlar.

Ünitelendirilmis yillik planlar ve ders planlari ile ilgili tereddüt edilen konulara iliskin yukaridaki açiklamalar dogrultusunda tüm ilkögretim kurumlarinin ve ilkögretim müfettislerinin bilgilendirilmesi hususunda geregini rica ederim.

Aziz ERSOY
Bakan a.
Genel Müdür V.
https://vadii.yetkin-forum.com

Yillik ve Günlük Planlar, Kagida Dökülmeyecek!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-