Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SosyalBilgiDepoAnasayfaGaleriLatest imagesAramaGiriş yapKayıt Ol
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» 2009-2010 YILI 8. SINIFLAR T.C. İNKILAP TARİHİ DERSİ BEP YILLIK PLANI
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeC.tesi 10 Kas. 2012, 12:07 tarafından atk111

» CUMA NAMAZI NASIL KILDIRILIR?
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimePaz 04 Eyl. 2011, 12:02 tarafından SBÖ

» liquid fish oil benefits
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeSalı 02 Ağus. 2011, 10:39 tarafından Misafir

» LALE, ALLAH'I SİMGELER NİÇİN?
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2011, 09:25 tarafından SBÖ

» SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN KADROYA GEÇİŞİ İÇİN İLGİLİ DİLEKÇE BURDA!
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeSalı 07 Haz. 2011, 06:25 tarafından SBÖ

» MÜFETTİŞLERİN İSTEDİĞİ ŞÖK TOPLANTISI TUTANAĞI ÇİZELGESİ 2009-2010
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeÇarş. 18 Mayıs 2011, 18:58 tarafından 06fatih06

» KAN TAHLİLİ YAPTIRDINIZ YORUMLAMASINI İSTİYORSUNUZ? BUYRUN!
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimePerş. 10 Mart 2011, 15:19 tarafından SBÖ

» OSMANLI PADİŞAHLARININ KABİRLERİNİN HANGİSİ, HANGİ İLİMİZDE Mİ?
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeC.tesi 05 Mart 2011, 15:51 tarafından SBÖ

» HZ. MUHAMMED (SAV) HAYATI - KRONOLOJİK OLARAK -
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:19 tarafından SBÖ

» HZ. PEYGAMBERİMİZ DOĞDUĞUNDA MEYDANA GELEN MUCİZELER!
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:05 tarafından SBÖ

» TÜRKLERDE VE OSMANLIDA ARMA GELENEĞİ
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeC.tesi 22 Ocak 2011, 12:22 tarafından merien

» YİNE DİZİ YOLUYLA TARİHİMİZE SALDIRI!-MUHTEŞEM YÜZYIL
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimePaz 09 Ocak 2011, 11:52 tarafından SBÖ

» ANADOLU LİSELERİNE ÖĞRETMEN ALIMI - 2010
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeCuma 24 Ara. 2010, 13:25 tarafından SBÖ

» Coğrafya 9.Sınıf Harita Bilgisi-Sunular
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeSalı 02 Kas. 2010, 10:16 tarafından SBÖ

» sana geliyorum mevlana
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimePtsi 25 Ekim 2010, 16:20 tarafından büşraavcıoğlu

» ÖĞRETMEN NOT DEFTERİ RESMEN KALDIRILDI!
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimePerş. 07 Ekim 2010, 08:10 tarafından SBÖ

» OKULLARIMIZDA OLMASI GEREKEN GÖRGÜ KURALLARINDAN BAZISI!
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeC.tesi 18 Eyl. 2010, 06:51 tarafından SBÖ

» MEMURLARA VERİLEN ÇOK ÖNEMLİ 58 SOSYAL HAK!
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimePtsi 13 Eyl. 2010, 08:50 tarafından SBÖ

» OY KULLANMA KLAVUZU - RESİMLİ ANLATIMI
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeC.tesi 11 Eyl. 2010, 08:17 tarafından SBÖ

» MADDE MADDE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ - 2010
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimeÇarş. 08 Eyl. 2010, 15:16 tarafından SBÖ

Seçme Makaleler
Galeri
MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Empty

MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010

YazarMesaj
SBÖ
Site Emektarı
SBÖ

Nerelisiniz? : Sivas+Trabzon
Erkek
Puanlar : 18815

MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Empty
MesajKonu: MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010   MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Icon_minitimePerş. 06 Mayıs 2010, 12:38

MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010 Memurlar
—06/05/2010 tarihinden önce göreve başlayanlar zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulacaklar.
—Öğretmenlik kadrolarına atamalar her yıl ağustos ayında bir defada yapılacak. Öğretmenlik için duyuru, başvuru ve atamalar, ağustos ayı sonu itibarıyla tamamlanacak. Bu atamalar sonucunda, yasal süre içinde göreve başlamayanların yerine ağustos ayında başvurusu alınanlardan puan yetersizliği nedeniyle ataması yapılamayan adaylardan puan üstünlüğüne göre aynı alanda, aynı eğitim kurumlarına aynı yıl kasım ayında atama yapılacak. Bakanlık 2010 yılı için Ağustos ayından önce de atama yapabilmek için geçici madde koydu buna göre bu yıl Ağustostan öncede atama yapılacak.
—Öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin duyuru ilgili yılın 15 Mayıs tarihine kadar Bakanlığın internet sayfasında yapılacak.
—Bulunduğu eğitim kurumunda ya da ilde çalışılması gereken sürelerin hesabında ilgili yılın 15 Eylül tarihi göz önünde bulundurulacak. Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü esas alınacak.
—İsteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler, atanmak istedikleri yerlerden en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecekler. Öğretmenler başvurularında tercihleri dışına atanmayı kabul edip etmediklerini de belirtebilecekler.
—Öğretmenler başvurularını şahsen yapabilecekleri gibi noter aracılığıyla vekâlet verdikleri kişilere de yaptırabilecekler.
—Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüğünü tamamlayanlar ya da muaf olan öğretmenlerden bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecekler.
—Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan öğretmenler, bu yükümlülüklerini tamamladıkları tarihten sonraki ilk yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler. Mayıstan önce başlayanlar bu konuda şanslı olacaklar. Bunda sonra Ağustosta atananlar üç yılını doldurduklarında yinede Özür gurubundan yer değiştirmeler hariç mayıs ayını beklemek zorunda kalacaklar.
—Türkiye üç hizmet bölgesine ve altı hizmet alanına ayrılmıştır. Eski yönetmelikteki hizmet alanları aynen korunmuştur. Bunlardan 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanları öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirecekleri hizmet alanlarıdır.
—Bedensel engelliler kapsamında atananlar zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulacaklar.
—İl içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeler ile zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları birlikte alınacak. Alanlar itibarıyla belirlenen kontenjan ölçüsünde tercih edilen eğitim kurumlarına hizmet puanı üstünlüğüne göre ilgili yılın haziran ayı içinde yapılacak.
—Eş durumu özründen yer değiştirmeler yılda iki defa ocak ve ağustos aylarında yapılır.
—Norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler; öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanırlar. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenecek.
—Yatılı ilköğretim bölge okullarında görev yapan öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu okullarda görev yaptıkları her yıl için ayrıca bayan öğretmenlere on puan, erkek öğretmenlere altı puan fazladan verilecek.
—Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumları 49 maddedeki kriterlere göre Bakanlıkça değerlendirilmek üzere valiliklerce belirlenir. Bu şekilde belirlenen eğitim kurumları Bakanlık Tebliğler Dergisinde yayımlanır.
—Bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıl süreyle çalışan öğretmenler il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Bu Yönetmelik hükümlerine göre 2010 ve 2011 yıllarında yapılacak isteğe bağlı il içi yer değiştirmeye esas alınan bulunduğu eğitim kurumunda çalışma süresi “2” yıl olarak uygulanacak.
Eski yönetmelikte kazanılmış hakları korumak amacıyla bulunan geçici 3. madde tarzında bu yönetmelikte herhangi bir geçici madde bulunmamaktadır. Eski yönetmelikteki 04.03.2006 tarih ve 26098 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “GEÇİCİ MADDE 3- (1) Bu Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan Yönetmelik kapsamında zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet bölgelerine dâhil illerde zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamak üzere görevli bulunan öğretmenlerin zorunlu çalışma süreleri bakımından kazanılmış hakları saklıdır.” hükümleri ve “MADDE 52- (1) 11/6/2000 tarihli ve 24076 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır.” Hükümleri nedeniyle;
Aksaray, Amasya, Bartın, Çorum, Gaziantep, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Osmaniye, Samsun, Sinop, Trabzon ve Zonguldak illeri 4.3.2006 tarih ve 26098 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile 1 inci hizmet bölgesine alınmışlardı ve bu illerde görev yapan zorunlu çalışma yükümlülüğünü ifa eden öğretmenler 4.3.2006 tarihinden sonra bu illerde kaldıkları sürece bu illerde geçen hizmet süreleri zorunlu çalışma yükümlülüğünden sayıldıklarından yönetmeliğin “zorunlu çalışma süreleri bakımından kazanılmış hakları saklıdır.” İfadesi gereğince kişinin her iki yılına bir kademe ilerlemesi uygulanmaktaydı.
Bu uygulama yukarıdaki illerde geçici 3. madde kapsamında iki yıla bir kademe alanlar için kaldırılmıştır.
—4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 22 nci maddesine göre oluşturulan Kurum İdari Kuruluna katılmaya hak kazanan sendikanın başkanı ya da genel sekreteri Eğitim Personeli Planlama ve Değerlendirme Kuruluna katılacak.
—4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununa göre o ilde eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikalardan en çok üyeye sahip sendikanın temsilcisi İl eğitim personeli planlama Kuruluna katılacak.
Alıntı :
Ahmet Kandemir
https://vadii.yetkin-forum.com

MEB ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ! - 6 MAYIS 2010
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-