Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SosyalBilgiDepoAnasayfaGaleriLatest imagesAramaGiriş yapKayıt Ol
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» 2009-2010 YILI 8. SINIFLAR T.C. İNKILAP TARİHİ DERSİ BEP YILLIK PLANI
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeC.tesi 10 Kas. 2012, 12:07 tarafından atk111

» CUMA NAMAZI NASIL KILDIRILIR?
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimePaz 04 Eyl. 2011, 12:02 tarafından SBÖ

» liquid fish oil benefits
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeSalı 02 Ağus. 2011, 10:39 tarafından Misafir

» LALE, ALLAH'I SİMGELER NİÇİN?
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimePtsi 04 Tem. 2011, 09:25 tarafından SBÖ

» SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN KADROYA GEÇİŞİ İÇİN İLGİLİ DİLEKÇE BURDA!
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeSalı 07 Haz. 2011, 06:25 tarafından SBÖ

» MÜFETTİŞLERİN İSTEDİĞİ ŞÖK TOPLANTISI TUTANAĞI ÇİZELGESİ 2009-2010
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeÇarş. 18 Mayıs 2011, 18:58 tarafından 06fatih06

» KAN TAHLİLİ YAPTIRDINIZ YORUMLAMASINI İSTİYORSUNUZ? BUYRUN!
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimePerş. 10 Mart 2011, 15:19 tarafından SBÖ

» OSMANLI PADİŞAHLARININ KABİRLERİNİN HANGİSİ, HANGİ İLİMİZDE Mİ?
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeC.tesi 05 Mart 2011, 15:51 tarafından SBÖ

» HZ. MUHAMMED (SAV) HAYATI - KRONOLOJİK OLARAK -
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:19 tarafından SBÖ

» HZ. PEYGAMBERİMİZ DOĞDUĞUNDA MEYDANA GELEN MUCİZELER!
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeSalı 15 Şub. 2011, 00:05 tarafından SBÖ

» TÜRKLERDE VE OSMANLIDA ARMA GELENEĞİ
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeC.tesi 22 Ocak 2011, 12:22 tarafından merien

» YİNE DİZİ YOLUYLA TARİHİMİZE SALDIRI!-MUHTEŞEM YÜZYIL
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimePaz 09 Ocak 2011, 11:52 tarafından SBÖ

» ANADOLU LİSELERİNE ÖĞRETMEN ALIMI - 2010
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeCuma 24 Ara. 2010, 13:25 tarafından SBÖ

» Coğrafya 9.Sınıf Harita Bilgisi-Sunular
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeSalı 02 Kas. 2010, 10:16 tarafından SBÖ

» sana geliyorum mevlana
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimePtsi 25 Ekim 2010, 16:20 tarafından büşraavcıoğlu

» ÖĞRETMEN NOT DEFTERİ RESMEN KALDIRILDI!
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimePerş. 07 Ekim 2010, 08:10 tarafından SBÖ

» OKULLARIMIZDA OLMASI GEREKEN GÖRGÜ KURALLARINDAN BAZISI!
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeC.tesi 18 Eyl. 2010, 06:51 tarafından SBÖ

» MEMURLARA VERİLEN ÇOK ÖNEMLİ 58 SOSYAL HAK!
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimePtsi 13 Eyl. 2010, 08:50 tarafından SBÖ

» OY KULLANMA KLAVUZU - RESİMLİ ANLATIMI
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeC.tesi 11 Eyl. 2010, 08:17 tarafından SBÖ

» MADDE MADDE ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ - 2010
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimeÇarş. 08 Eyl. 2010, 15:16 tarafından SBÖ

Seçme Makaleler
Galeri
İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Empty

İLKÖĞRETİM OKULLARINDA MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER!

YazarMesaj
SBÖ
Site Emektarı
SBÖ

Nerelisiniz? : Sivas+Trabzon
Erkek
Puanlar : 18725

İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Empty
MesajKonu: İLKÖĞRETİM OKULLARINDA MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER!   İLKÖĞRETİM OKULLARINDA  MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER! Icon_minitimePaz 29 Haz. 2008, 08:16

İLKÖĞRETİM OKULLARINDA

· Ders yılı sonu öğretmenler kurulu toplantısı yapılır Bu toplantıda öğrencilerin devam-devamsızlık ve başarı durumları gözden geçirilir, üst makamlarca ve okul yönetimince verilen konular görüşülür ve kararlaştırılır. (İKY:94)

· Ders yılı sonunda, öğretmen not çizelgeleri tutanak karşılığında teslim alınır ve bu çizelgeler bir öğretim yılı saklanır. (İKY:41)

· Not çizelgesi esas alınarak düzenlenen ikinci yarıyıla ait not cetvelleri, yarı yıl sona ermeden beş gün önce, öğretmenlerden alınır. (İKY:42,44)

· Zümre öğretmenler kurulu toplantıları yapılır ve bu toplantıda ders program-ları, ilgili mevzuatı, ders araç-gereci, öğretim yöntem ve teknikleri, okul ve dersliklerdeki fizikî durum ve öğrenci başarı düzeyini değerlendiren bir rapor hazırlar ve okul müdürlüğüne sunar. (İKY:95).

· Şube öğretmenler kurulu toplantısı yapılır (İKY:96)

· İkinci dönem öğrenci karneleri verilir .(İKY:45)

· Okul Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca, örnek davranışları ile dersler-deki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrenciler ödüllendirilir (İKY:107,133);

· Başarısız öğrencilerin durumu karara bağlanır (Alınan bütün önlemlere rağ-men bir üst sınıfta güçlüklerle karşılaşabilecek öğrencilerin sınıf geçmesine veya sınıf tekrarına; 1, 2 ve 3 üncü sınıflarda okul müdürünün veya görevlen-direceği müdür yardımcısının başkanlığında sınıf öğretmeni ile varsa okulun rehber öğretmeni, 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda ise şube öğretmenler kurulunda, 4 ve 5 inci sınıflarda şube öğretmenler kurulunun oluşamaması hâlinde okul müdürünün veya görevlendireceği müdür yardımcısının başkanlığında sınıf öğretmeni ile varsa okulun rehber öğretmeni tarafından karar verilir. Bu kararda, oyların eşit olması hâlinde başkanın bulunduğu tarafın görüşü kabul edilir). Alınan gerekçeli karar, tutanakla belirlenir ve sınıf geçme defterine işlenir. Tutanağın bir örneği öğrenci dosyasına konur, bir örneği de karar defterine yapıştırılır ayrıca veli de bilgilendirilir. (Birleştirilmiş sınıflarda, 3 üncü ve 5 inci sınıflar dışındaki öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaz. Kaynaştırma yolu ile eğitimlerine devam eden özel eğitim gerektiren öğrencilere, başarısızlıklarından dolayı sınıf tekrarı yaptırılmaz.) (İKY:47)

· İlköğretim okullarına devam ederek 8 inci sınıfı bitirenlere ilköğretim diploma-sı verilir. (İKY:54,55,56,59)

· Öğretmenler, yaz tatilini geçireceği adresler alınır (İKY:67).

· Öğretmenler mesleki çalışmalarını yaparlar ( Birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okullarında görevli öğretmenler, derslerin kesiminden 1 temmuza kadar yapılacak meslekî çalışmalarını, okul yönetimi veya millî eğitim müdürlüğünün bilgisi dâhilinde yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir ilköğretim okulunda yapabilirler. Meslekî çalışmalarını tatil adreslerinde tamamlayan öğretmenler, çalışma yaptıkları okul müdüründen aldıkları bu çalışmalara katıldıklarını gösterir yazıyı, eylül ayının ilk iş gününde bağlı bulundukları millî eğitim müdürlüğüne teslim ederler. Bir örneği de okul müdürlüğünce saklanır) (İKY:98]

· İlköğretim okulu ile ilgili genel bilgi formu, okul müdürlüğünce doldurularak millî eğitim müdürlüğüne gönderilir. (İKY:8]

Not: İKY= İlköğretim Kurum Yönetmeliği
https://vadii.yetkin-forum.com

İLKÖĞRETİM OKULLARINDA MAYIS VE HAZİRANDA YAPILACAK İŞLER!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-